top of page
  • Фото автораМедиторія

Антибіотики за рецептом: чи будуть виключення?

КМУ ухвалив зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), яке дозволяє відпуск антибактеріальних лікарських засобів за власні кошти пацієнта за електронним рецептом.


Фармацевт зможе відпустити антибіотик в аптеці у три способи:

  • за електронним рецептом (якщо аптека підключена до електронної системи охорони здоров'я)

  • за паперовим рецептом

  • за інформаційною довідкою, яка на перехідному періоді буде прирівняна до офіційного документа.

Виключення буде діяти тільки для в тих аптеках, які находяться в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджений відповідним наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Такі аптеки тимчасово на час дії воєнного стану зможуть і далі відпускати пацієнтам рецептурні антибактеріальні лікарські засоби без рецепта лікаря!


Також передбачається норма, що дозволяє військовим адміністраціям, підрозділам Збройних сил, волонтерським та благодійним організаціям закуповувати в суб'єктів, що мають ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва, оптової торгівлі лікарськими засобами, рецептурні ліки для потреб воєнного часу без рецепта.


Джерело: МОЗ України

818 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page