Переоцінити значення вакцинації неможливо, особливо коли йдеться про людей з імунодефіцитними станами, адже їхній організм ще більше потребує додаткового захисту від інфекцій, ніж у людей зі здоровою імунною системою.
Імунодефіцит – це стан, коли імунна система не може належним чином виконувати свою основну функцію – захищати організм від інфекцій. Імунодефіцити поділяються на 2 типи:
первинний імунодефіцит — вроджені порушення, пов'язані з генетичними проблемами імунної системи
набутий імунодефіцит або вторинний імунодефіцит — розвивається після серйозного впливу на організм таких чинників, як: хіміотерапія, радіація, ВІЛ-інфекція, онкологічні захворювання чи відсутність селезінки
Люди з імунодефіцитами перебувають у групі підвищеного ризику, оскільки їхній організм не може ефективно боротися з інфекціями, що становлять загрозу для їхнього життя.
Для людей з імунодефіцитними станами вакцинація – це не лише профілактика, а й питання життєвої необхідності. Щеплення допомагає знизити ризик серйозних інфекцій, які можуть ускладнити перебіг основного захворювання або навіть загрожувати життю.
Неживі вакцини, включаючи інактивовані та рекомбінантні, є безпечними і рекомендованими для осіб з імунодефіцитними станами. Ці вакцини містять убиті або інактивовані збудники хвороб, тому вони є абсолютно безпечними для всіх.
Якщо вам потрібна більш детальна консультація лікаря, звертайтеся до фахівців Білопільського ЦПМД
Джерело: МОЗ України
Comentários