top of page
  • Фото автораМедиторія

Відповідальність за порушення порядку рецептурного відпуску ліків: що може чекати медпрацівників?

Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт №7444, який передбачає посилення контролю за дотриманням порядку рецептурного відпуску лікарських засобів, а також створює умови для введення в Україні найближчим часом відпуску рецептурних лікарських засобів, зокрема тих, що містять підконтрольні речовини (наркотичні, психотропних), за електронним рецептом.


Нове законодавство пропонує:

  • доповнити частину першу ст. 78 (прим. 1) Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» новим положенням щодо заборони медичним працівникам призначати пацієнтам рецептурні лікарські засоби без відповідного виписування на такі препарати рецептів, оформлених згідно зі встановленими МОЗ України правилами;

  • викласти в новій редакції ст. 28 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори», що дозволить у перспективі виписувати електронні рецепти на наркотичні (психотропні) лікарські засоби;

  • викласти в новій редакції частину третю ст. 21 Закону України «Про лікарські засоби», що дозволить встановити на рівні закону пряму заборону відпуску з аптечних закладів рецептурних лікарських засобів без рецепта, за недійсним рецептом або з порушенням встановленого МОЗ України порядку відпуску.

Зазначені зміни дозволять застосовувати до медичних працівників адміністративні стягнення у разі порушень порядку рецептурного відпуску лікарських засобів.


Із законопроєктом можна ознайомитися за посиланням.

870 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page