top of page
  • Фото автораМедиторія

Відсьогодні почали діяти нові правила виписування рецептів на наркотичні (психотропні) ліки

З 13 жовтня 2023 року відпуск лікарських засобів, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини в чистому вигляді або в суміші з індиферентними речовинами (далі – наркотичні (психотропні) лікарські засоби) здійснюватиметься виключно на підставі електронного рецепта (е-рецепт).


За умови відсутності технічної можливості виписування е-рецепта (наприклад, на територіях активних бойових дій) виписується паперовий рецепт


Для виписування паперових рецептів на наркотичні (психотропні) лікарські засоби в чистому вигляді або в суміші з індиферентними речовинами застосовуються спеціальні рецептурні бланки форми № 3 (ф-3).


У разі призначення наркотичного (психотропного) лікарського засобу, який відпускається на пільгових умовах, поряд з виписуванням паперового рецепта на спеціальному рецептурному бланку форми № 3 (ф-3) виписується додатково паперовий рецепт на рецептурному бланку форми № 1 (ф-1).


З метою виїзду з території України за запитом пацієнта (його представника) після виписування е-рецепта на наркотичний (психотропний) лікарський засіб йому надається інформаційна довідка, що засвідчується в обов'язковому порядку підписом та особистою печаткою лікаря, який виписав е-рецепт. Інформаційна довідка не вважається е-рецептом та має лише інформаційний характер.


Для паперових рецептів на спеціальних рецептурних бланках форми № 3 (ф-3) та е-рецептів на наркотичні (психотропні) лікарські засоби строк дії з дати виписування становить 10 календарних днів.


Наркотичні (психотропні) лікарські засоби виписуються пацієнтам в обсягах, що не перевищують потреби, визначеної відповідно до Порядку придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров'я, затвердженого постановою КМУ від 13 травня 2013 року № 333.


Вищезазначені зміни затверджені наступними документами:
P.S.: Перелік наших послуг ось тут!

440 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page