top of page
  • Фото автораМедиторія

Відтепер для перетину кордону українцям не потрібен акт огляду МСЕК

КМУ прийняв постанову, якою вносить зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України.


З переліку документів, необхідних для перетину державного кордону громадянами України, виключена довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о).


Така довідка містить інформацію про групу та причину інвалідності, строк встановлення інвалідності, висновок про умови та характер праці, рекомендовані заходи щодо відновлення працездатності, які є обов’язковими для підприємств, установ та організацій. Проте не містить даних, які дозволяють ідентифікувати особу, яка її надає, тому наявні ризики щодо можливості її підроблення.


Згідно з чинним законодавством, під час введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи з інвалідністю за наявності:

  • посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в яких зазначено групу та причину інвалідності;

  • або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

А щодо можливості лікаря оформляти пацієнту інвалідність, якщо той перебуває за кордоном, читайте за посиланням.


Джерело: МОЗ України

780 переглядів0 коментарів

コメント


bottom of page