top of page
  • Фото автораМедиторія

Від середини вересня змінюється процес отримання наркотичних ліків

МОЗ України зареєструвало Наказ від 21.07.2023 року № 1333 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19 липня 2005 року № 360». Це означає, що з середини вересня поточного року відпуск наркотичних (психотропних) лікарських засобів в аптеці здійснюватиметься виключно на підставі електронного рецепта (е-рецепта) в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ).


Це сприятиме запобіганню неконтрольованого обігу наркотичних та психотропних препаратів.


Слід звернути увагу, що паперовий рецепт при цьому діятиме лише на територіях, де ведуться активні бойові дії, та для призначення наркотичних лікарських, які виготовляються безпосередньо в аптеці.


У випадку виїзду за кордон для обґрунтування призначення таких медикаментів лікар має надрукувати пацієнту інформаційну довідку до е-рецепта з власним підписом та печаткою.

Ухвалені зміни передбачають, зокрема, і те, що кошти за психотропні лікарські засоби будуть повністю або частково відшкодовані в рамках програми «Доступні ліки».

Також цифровізація процесу спростить доступ до наркотичних (психотропних) ліків пацієнтам, які проходять складне лікування та потребують знеболення, адже тепер вони всі без обмежень зможуть отримувати рецепт на препарати знеболення у більш зручний спосіб.


З переліком змін до Наказу від 21.07.2023 року № 1333 можна ознайомитись за посиланням.


Також нагадуємо, нещодавно був оновлений список лікарських засобів, які увійдуть до програми «Доступні ліки»


Джерело: МОЗ України


P.S.: Перелік наших послуг ось тут!

362 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page