top of page
  • Фото автораМедиторія

Від чого приватні медзаклади та ФОПи не втечуть?

Поточними Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з медичної практики передбачається, що всі заклади, які отримали ліцензію на медичну практику, повинні до 31 грудня 2022 року зареєструватися та вносити дані до електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ).


Отже, ця норма поширюється на медичні заклади та фізичних осіб-підприємців незалежно від:

  • рівня медичної допомоги, яку вони надають: первинна, спеціалізована (як амбулаторна, так і стаціонар);

  • форми власності: приватна чи державна;

  • спеціалізації лікаря: стоматологія, косметологія, хірургія тощо.

Увага! Вимога підключення до ЕСОЗ не передбачає укладення договору з Національною службою здоровʼя України чи участь в Програмі медичних гарантій. Щобільше – жодних інших договорів з державними установами укладати не потрібно.

Окрім цього, зміни до Ліцензійних умов не зобов’язують керівників закладів охорони здоров’я отримувати нову ліцензію чи вносити зміни до чинних. Вони стосуються зобов'язання медзакладів почати роботу в ЕСОЗ, якщо цього не було зроблено раніше.


Заклади охорони здоров’я, незалежно від форми власності, мають вести базові медичні записи в ЕСОЗ. Зокрема, є обов’язкова вимога в законодавстві про ведення в електронному обліку таких документів, як, приміром, медичний висновок про тимчасову непрацездатність, медичний висновок про народження дитини, записи про вакцинацію та електронний рецепт на цукрознижувальні, антибактеріальні препарати. Відповідно така первинна облікова медична інформація має обов’язково вноситися до ЕСОЗ.Джерело: МОЗ України


711 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page