top of page
  • Фото автораМедиторія

Затримка виплати заробітної плати медпрацівникам: через що чи кого може виникати?

За словами Міністра охорони здоровʼя України Віктора Ляшка, затримки з виплатою заробітної плати медикам у деяких медичних закладах виникають саме через недбалість керівництва, яке нераціонально використовує кошти та штучно створює заборгованість перед працівниками.


Саме тому керівник кожного медичного закладу перш за все має бути ефективним менеджером, який якісно формує та розподіляє бюджет лікарні, спрямовуючи його як на розвиток закладу, так і на виплату гідної заробітної плати медикам.


Нагадуємо, ще в січні 2022 року Уряд встановив розмір базової зарплати медикам: не менше ніж 20 000 гривень для лікаря та 13 500 гривень для медичної сестри. Медики, які працюють повний робочий день, не повинні отримувати зарплату нижче цього рівня! Переведення медиків з метою «економії» коштів на 0,5 чи 0,75 ставки, коли вони працюють повний робочий день, – неприпустимо.


Лікарні, яким не вистачає коштів на виплату заробітної плати, ще з початку року отримують пакет дофінансування «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги». Претендувати на нього могли медзаклади, у яких укладено договір із Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та які за даними бухгалтерського обліку були неспроможними виконати постанову Уряду щодо забезпечення ринкової заробітної плати медпрацівникам. Зокрема, за серпень 101 заклад охорони здоров'я отримав пакет дофінансування від НСЗУ.Джерело: КМУ

1 883 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page