top of page
  • Фото автораМедиторія

Лікам на основі медичного канабісу в Україні бути!

ВРУ у 2-му читанні ухвалила законопроєкт №7457 «Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності».


Для того, щоб здійснювати діяльність, пов’язану з вирощуванням, імпортуванням/експортуванням, виробництвом або зберіганням медичного канабісу, суб’єкт господарювання має отримати відповідну ліцензію


Закон дозволяє культивувати (вирощувати) медичні коноплі в Україні лише з суворим дотриманням вимог. Воно має відбуватися тільки в умовах закритого ґрунту (наприклад, теплиці), із цілодобовим відеоспостереженням і наданням безоплатного цілодобового доступу до нього Нацполіції.


Ухвалений документ також передбачає, що кожна рослина, партія продуктів перероблення, одиниця фасованої продукції, пакування лікарського засобу на основі канабісу маркуватиметься унікальним електронним ідентифікатором. Дані вноситимуться до спеціально створеної єдиної інформаційної бази.


На першому етапі виробництво ліків здійснюватиметься з імпортованої сировини. Для цього суб'єкту господарювання потрібно отримати відповідну ліцензію на імпорт сировини, а також супутні ліцензії (перевезення, зберігання, продаж тощо) та зареєструвати таку ввезену рослинну субстанцію канабісу (активний фармацевтичний інгредієнт) у Державному реєстрі лікарських засобів. Після цього з неї можна буде виробляти ліки.


МОЗ України зобов'язалися затвердити перелік хвороб і станів, за яких пацієнту можуть призначати ліки на основі медичного канабісу. Відпуск таких препаратів буде можливий виключно за призначенням лікаря відповідно до медичних показань та за рецептом (як це відбувається у випадку призначення наркотичних та психотропних препаратів). Пацієнти зможуть перевозити й зберігати такі ліки у кількості, визначеній одним рецептом.


Використання рослин роду коноплі (Cannabis) в інших, крім медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності заборонено


Звертаємо увагу, що закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування та вводиться в дію через 6 місяців з дня набрання чинності. Упродовж 3-х місяців КМУ має привести у відповідальність із прийнятим законом усі нормативно-правові акти: створити 5 нових та змінити 12 чинних. 


Нагадуємо, нещодавно було оприлюднено перелік медзакладів, які увійшли до спроможної мережі.


Джерело: МОЗ України


P.S.: Перелік наших послуг ось тут!

110 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page