top of page
  • Фото автораМедиторія

Медпрацівники зможуть отримати пільговий кредит на житло на 20 років

КМУ постановою від 2.08.2022 р. № 856 «Деякі питання забезпечення приватним акціонерним товариством “Українська фінансова житлова компанія” доступного іпотечного кредитування громадян України» затвердив умови програми «Доступна іпотека».

  • Програма почне діяти з 1 жовтня 2022 р.

  • Забезпечувати її буде державна компанія «Укрфінжитло».

  • Отримати пільговий кредит під 3 % на 20 років із початковим внеском 20 % вартості нерухомості зможуть медичні працівники, військові, вчителі, науковці тощо.

  • Початковий внесок та частину тіла кредиту коштом бюджетних програм також зможуть компенсувати роботодавці. Розмір компенсації залежатиме від років вислуги.

Медичні працівники-кандидати на участь у програмі мають бути повнолітніми громадянами України молодше 70 років, бути платоспроможними та мати змогу здійснювати платежі з погашення та обслуговування кредиту.


Житлова нерухомість, що перебуває в їхній власності, не має перевищувати 52,5 м2 та додаткові 21 м2 на кожного члена сім’ї. Водночас нерухомість, розташовану в районі проведення воєнних дій або на території, яка перебуває в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), враховувати не будуть.


За програмою «Доступна іпотека» можна буде придбати житло, розташоване на території України, загальною площею до 52,5 м2 + 21 м2 на кожного члена сім’ї. Якщо йдеться про обласний центр, житло не має бути старшим за 10 років, а його вартість не повинна перевищувати оціночну. Житло, що береться в іпотеку, обов’язково буде застраховане від ризиків випадкового знищення чи випадкового пошкодження на повну оціночну вартість.


Заявку на участь у програмі можна буде подати через портал «Дія».


Джерело: МОЗ України

1 756 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page