top of page
  • Фото автораМедиторія

МОЗ України відновило вимогу про обов'язкове створення медвисновку про народження дитини в ЕСОЗ

Відповідний наказ від 3 травня 2022 року №727 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України щодо забезпечення функціонування сфери охорони здоров’я у період воєнного стану» набув чинності з 12 травня 2022 року: cutt.ly/aJz3L3c


Лікарі, які мають технічну можливість для роботи в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ), мають формувати медичний висновок про народження дитини у встановленому МОЗ України порядку. Зокрема, медичний висновок про народження дитини створюється лікарем на підставі медичних записів в ЕСОЗ щодо результатів первинного огляду новонародженого протягом доби з народження дитини. Водночас, якщо технічна можливість для формування медичних висновків про народження відсутня, а також у випадку народження дитини жінкою без документів, що посвідчують особу, або яка є громадянкою іноземної держави чи особою без громадянства, яка тимчасово перебуває на території України, лікарем видається медичне свідоцтво про народження (за формою №103/о).


Раніше МОЗ України була передбачена норма, що дозволяє видавати паперові документи про народження дитини у виключних випадках – народження дитини поза закладом охорони здоров’я та за відсутності можливості для транспортування породіллі й новонародженого до відповідного надавача медичної допомоги або за умови її відмови від такого транспортування в обставинах підвищеної загрози життю та здоров’ю. У такому випадку і лише за цих підстав лікар або будь-який інший медичний працівник, який надавав допомогу в пологах або який був присутній на пологах чи проводив перший медичний огляд жінки та дитини, може виписати один із двох документів:

  • медичне свідоцтво про народження (за формою № 103/о),

  • довідка довільної форми, що прирівняна до медичного свідоцтва про народження (за формою №103/о). Видається за відсутності бланку медичного свідоцтва про народження.

Слід зауважити, що раніше МОЗ України також передбачило можливість видачі медичного свідоцтва про народження (за формою №103/о) лікарями (за лікарською спеціальністю «Акушерство і гінекологія», «Неонатологія», «Педіатрія», «Терапія», «Загальна практика – сімейна медицина») надавача медичної допомоги у разі народження дитини поза медзакладом після проведеного огляду жінки, яка народила дитину, та дитини за умови наявності у первинно-обліковій медичній документації жінки, у тому числі в ЕСОЗ, відомостей, що підтверджують факт вагітності такої жінки.


Увага! Видавати одночасно паперове медичне свідоцтво про народження та формувати медичний висновок про народження дитини – заборонено.


Джерело: МОЗ України

1 741 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page