top of page
  • Фото автораМедиторія

Навіщо в Україні створюють систему e-Stock?

В Україні працюють над впровадженням електронної системи управління запасами лікарських засобів і медичних виробів e-Stock. Наразі триває технічне розроблення цієї системи.


Е-Stock міститиме всі дані про наявність ліків у медзакладах України, а також потреби у них, доставлення, використання, утилізацію. Планується, що дані з системи будуть доступними для публічного доступу. Тож кожен охочий зможе за кілька кліків знайти необхідний препарат.


Ключове завдання e-Stock – ефективне управління запасами ліків і медичних виробів для забезпечення рівного доступу до лікування для всіх пацієнтів. Адже зараз інформація про те, які медичні товари наявні у лікарні, розрізнена та не завжди актуальна. Через це пацієнтам іноді складно отримати безоплатне лікування, а державі – ефективніше закуповувати та розподіляти товари.


Завдяки новій системі дані завжди будуть актуальні, адже оновлюватимуться в режимі реального часу. Також системою користуватимуться МОЗ України, ДП «Медичні закупівлі України», міжнародні закупівельні організації, органи контролю тощо.


До кінця цього року планується завершити перший етап розробки – функціонал збору потреби та управління організаціями та користувачами. У 2023 році буде реалізовано повний функціонал для закупівель коштами держбюджету.


Джерело: МОЗ України

527 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page