top of page
  • Фото автораМедиторія

ТОП-5 запитань про електронний рецепт на наркотичні та психотропні препарати

З листопада в Україні запрацює електронний рецепт на наркотичні та психотропні препарати. Які зміни чекають лікарів і пацієнтів?


Про які наркотичні та психотропні препарати йдеться?


– Йдеться про наркотичні (психотропні) лікарські засоби, які відпускаються виключно за медичними показаннями та за рецептом лікаря, що виписується на спеціальному рецептурному бланку форми № 3 (ф-3).


Чи залишатиметься можливість отримати наркотичні та психотропні препарати за паперовим рецептом?


– Заклади, які поки не працюють з електронною системою охорони здоров'я (ЕСОЗ), тимчасово матимуть можливість виписувати рецепти на паперових бланках впродовж перехідного періоду, який триватиме до кінця року.


Чи стосується нововведення рецептів на пільгові препарати, які пацієнт отримує безоплатно?


– Ні! Електронний рецепт буде діяти для відпуску наркотичних (психотропних) лікарських засобів за власні кошти пацієнта. Для отримання ліків на пільгових умовах рецепт на наркотичні (психотропні) лікарські засоби як і раніше виписується на спеціальному паперовому бланку форми ф-3.


Який термін погашення електронного рецепта на наркотичні препарати?


– Електронний рецепт на наркотичні (психотропні) лікарські засоби, як і паперовий рецепт на спеціальних бланках форми № 3, дійсний протягом 10 днів з дня виписування.


Чи завжди можна отримати електронний рецепт дистанційно?


– У разі затяжного чи хронічного захворювання або за необхідності продовжити лікування пацієнт може отримати електронний рецепт на потрібні ліки дистанційно, звернувшись до свого лікуючого лікаря телефоном. Винятком є призначення ліків для проведення замісної підтримувальної терапії осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів. У таких ситуаціях пацієнти мають отримати електронний рецепт тільки на фізичному прийомі.


В Україні буде створено університетську лікарню. Деталі за посиланням.


Джерело: МОЗ України

281 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page