top of page
  • Фото автораМедиторія

У 2024 році до ПМГ включать трансплантацію та післятрансплантаційний супровід

З наступного року трансплантація увійде до Програми медичних гарантій (ПМГ). Які питання потрібно вирішити для подальшого розвитку галузі?


Стандарти якості

  • У рамках пілотного проєкту МОЗ України та Український центр трансплант-координації орієнтувалися на кількісні показники. Проте має бути вирішене питання щодо поступового переходу до якісних показників шляхом впровадження вимог до стандартів надання послуг, індикаторів якості, аналізу смертності пацієнтів тощо.

Дані в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ)

  • Сьогодні не всі медзаклади вносять дані до ЕСОЗ. Інформація в базі даних необхідна, тому що це є важливою складовою аналізу регулярності проведення трансплантацій та оцінки якості наданих послуг.

Автоматичне формування черги в єдиній державній інформаційній системі з трансплантації (ЄДІСТ)

  • За результатами пілотного проєкту з трансплантації встановлено, що при формуванні черги в ЄДІСТ не було враховано черговість пацієнтів. Адже центральному органу виконавчої влади дозволено визначати показники, які оцінюються за балами. Відповідно до міжнародних практик визначати черговість повинна система, а не чиновники.

Популяризація донорства

  • Про посмертне донорство та донорство кісткового мозку майже не говорять в медійному просторі. Вже не раз переконуємося, як важливо мати соціальні мережі та спілкуватися з пацієнтами, клієнтами, потенційними донорами тощо.

Слід зазначити, що до ПМГ на 2024 рік закладено 973 млн грн на новий пакет із трансплантації та післятрансплантаційного супроводу.


Нагадуємо, нещодавно пройшло перше засідання експертних медичних груп щодо змін до ПМГ-2024.


Джерело: Офіційна сторінка у Facebook Михайла Радуцького


P.S.: Перелік наших послуг ось тут!

136 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page