top of page
  • Фото автораМедиторія

Чи стануть засоби екстреної контрацепції безрецептурними?

Через те, що засоби екстреної контрацепції є гормональними препаратами, вони реалізуються за рецептом. Проте, як пояснює МОЗ України, причиною цього є рішення виробників, які зареєстрували відповідні лікарські засоби в нашій державі. Позиція МОЗ України полягає в тому, що вони не заперечують переведення категорії відпуску препаратів для екстреної контрацепції до групи ліків, які відпускаються безрецептурно. Однак з чіткими обмеженнями їх відпуску щодо віку пацієнтів.

Відповідне звернення до виробників оригінальних препаратів екстреної контрацепції було надіслано. За попередньою інформацією, один з них вже розглядає можливість подати документи для перереєстрації препарату. У разі подання виробниками всіх необхідних документів процедура перереєстрації кожного препарату триватиме близько місяця.

Яка ситуація в інших країнах?

  • Медикаменти на основі левоноргестрелу відпускаються без рецепта у 23 країнах Європейського Союза (ЄС). Однак у Хорватії, Німеччині, Греції, Угорщині, Італії, Ліхтенштейні та Польщі вони є рецептурними. Що стосується ліків на основі уліпристалу ацетату, то в більшості країн ЄС вони доступні без рецепта.

Нагадуємо, що МОЗ України затвердило Стандарт медичної допомоги «Медичний аборт (І триместр вагітності)».


Джерело: МОЗ України

P.S.: Перелік наших послуг ось тут!

126 переглядів0 коментарів

留言


bottom of page