top of page
  • Фото автораМедиторія

Що чекає майбутніх мам і лікарів-акушерів-гінекологів у Програмі медичних гарантій-2023?

Нещодавно експерти розглядали пропозиції до пакетів «Ведення вагітності в амбулаторних умовах» та «Медична допомога при пологах».


Говорячи про пакет «Ведення вагітності в амбулаторних умовах», були рекомендовані наступні зміни:

  • Додати нові необхідні лабораторні дослідження: обстеження функції щитоподібної залози у вагітної з симптомами або високим ризиком дисфункції органу, а також дослідження на наявність цитомегаловірусу, хламідіозу, гонореї та трихомоніазу.

  • Специфікації та вимоги доповнити новими пунктами: консультування жінки ще протягом 40 дня після пологів; постконтактна профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом, у випадку насильства за ознакою статі.

  • У підставах до надання послуг змінити редакцію пункту «самозвернення до лікаря-акушера-гінеколога, за умови наявності декларації про вибір лікаря ПМД» на «самозвернення до лікаря-акушера-гінеколога».

  • Посилили вимоги до організації надання допомоги, зокрема, включити наявність лікарських засобів та обладнання для надання невідкладної допомоги та екстреної профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом, у разі насильства за ознакою статі. А також забезпечення проведення лабораторних досліджень, зокрема, швидкими тестами на ВІЛ-інфекцію та сифіліс.


Що додали у додаткові вимоги до переліку обладнання в пакеті «Медична допомога при пологах»?

  • Фетальний монітор з автоматичним аналізом КТГ.

Джерело: НСЗУ

734 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page