top of page
  • Фото автораМедиторія

Яких змін слід очікувати медичним працівникам у МІС?

Національна служба здоровʼя України затвердила зміни щодо технічних вимог до медичної інформаційної системи (МІС). Ділимося з вами головними нововведеннями:

Для надавачів медичних послуг було розроблено вимоги до обліку електронних рецептів (е-рецептів) на медичні вироби.


Це означає, що невдовзі зʼявиться можливість в електронному вигляді виписувати та погашати е-рецепт саме на ці вироби. Процес не відрізнятиметься від процесу виписки та погашення рецепту на лікарські засоби та буде знайомим лікарям, які вже працювали з іншими напрямками реімбурсації.

Оновлено вимоги до роботи із записами про ідентифікованих пацієнтів в ЕСОЗ.

Ці зміни усувають помилку, яка перешкоджала лікареві зареєструвати пацієнта в ЕСОЗ за ID-карткою та за невірним унікальним номером запису у реєстрі (УНЗР).

Оновлено вимоги до роботи з медичними висновками про тимчасову непрацездатність (МВТН).

Перша зміна в медичних висновках стосується зазначення терміну непрацездатності для категорії «Вагітність та пологи», а друга – автоматичного заповнення більшості даних при створенні уточнюючого МВТН.

Тепер лікар матиме змогу після вказання «дати початку непрацездатності» обрати один з передбачених законодавством термінів, що дозволятиме автоматично заповнити «дату закінчення непрацездатності». Це суттєво скорочує час на формування медичного висновку, а також спрощує роботу, оскільки медпрацівнику не потрібно буде самостійно вираховувати цей термін.

Що стосується другої зміни, то лікарю більше не буде потрібно в уточнюючому МВТН, створенному для неідентифікованого пацієнта, вказувати дати початку та закінчення терміну непрацездатності, а також додаткові відмітки про непрацездатність, яка пов’язана з нещасним випадком на виробництві, порушенням режиму лікування тощо.


Також нагадуємо, нещодавно було запроваджено інформаційну систему НСЗУ на базі SAP.

Джерело: EZdorovya


P.S.: Перелік наших послуг ось тут!

3 663 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page