top of page
 • Фото автораМедиторія

Відповіді на питання, які цікавлять лікаря-інтерна

Як змінити місце відпрацювання після проходження інтернатури?


Для того, щоб лікарю-інтерну, який навчається за кошти держбюджету, змінити місце відпрацювання після закінчення інтернатури, необхідно розірвати попередньо укладену угоду за згодою двох сторін (лікаря-інтерна та медзакладу) і погодити це рішення з МОЗ України. Щоб отримати погодження, необхідно надіслати такі документи:

 • заяву

 • копію укладеної угоди

 • копію листа медзакладу, який не має заперечень щодо розірвання угоди

 • копії документів, що підтверджують отримання медичної освіти та проходження інтернатури

Чи є грошова допомога для інтернів?


Інтерни бюджетної форми навчання зараховуються на посаду лікаря-інтерна та отримують від закладу охорони здоров'я (бази стажування), в якому вони проходять практичну частину підготовки, щомісячну заробітну плату. Інших виплат після випуску з інтернатури законодавством не передбачено.


Де можна пройти інтернатуру, якщо регіон, де її проходили раніше, окупований?


У разі перебування бази стажування у місці проведення активних бойових дій або на тимчасово окупованій території, лікар-інтерн має звернутися із заявою до Департаменту охорони здоров’я (ДОЗ) відповідної області. Там, у разі наявності вільних місць за спеціалізацією, йому можуть запропонувати базу стажування.


Якщо зв’язку з ДОЗ немає, то лікар-інтерн повинен звернутися до того ДОЗ, де знаходиться база стажування, до якої він бажає перевестися. Переведення з однієї бази стажування на іншу може здійснюватися без зміни місця працевлаштування. Однак змінити спеціальність під час переведення не можна.


Чи може «бюджетник» проходити інтернатуру у приватних закладах і навпаки?


Випускник-бюджетник на розподілі від державної комісії вищого навчального закладу отримує пропозицію щодо спеціальності та місця проходження інтернатури у медзакладах комунальної та державної форми власності за кошти державного бюджету. У разі відмови від пропозиції випускник отримує довідку про самостійне працевлаштування, на підставі якої може обрати місце проходження інтернатури, але тільки у медзакладах приватної та державної форми власності.


Випускник-контрактник самостійно обирає місце проходження інтернатури на базах стажування комунальної, державної або приватної форми власності, відповідно до переліку баз стажування, який розміщений на сайті МОЗ України. Якщо такий випускник обирає місце для проходження практичної частини підготовки в інтернатурі на базах стажування комунальної форми власності, йому необхідно звернутися в ДОЗ або до керівників медзакладів.

Який процес відстрочення в інтернатурі?


Призупинення виконання програми підготовки в інтернатурі допускається у випадку:

 • непридатності лікаря-інтерна до роботи лікарем-інтерном (за рішенням лікарсько-консультативної комісії або медико-соціальної експертної комісії)

 • виходу у відпустку в зв’язку з вагітністю та пологами або відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

У яких випадках здійснюється переведення?


Зміна закладу проходження навчання в інтернатурі здійснюється окремо для освітньої частини та для практичної частини інтернатури. Переведення лікарів-інтернів з одного закладу вищої освіти (ЗВО) до іншого здійснюється за згодою МОЗ України. Така згода може бути надана на підставі звернень керівників ЗВО. Для отримання листа-погодження від ЗВО за місцем переведення лікарі-інтерни подають такі документи:

 • залікову книжку

 • навчальний план та інформацію про хід його виконання

 • відомість обліку відвідувань та успішності

Переведення лікарів-інтернів з однієї бази стажування на іншу здійснюється за рішенням МОЗ України в таких випадках:

 • ненадання лікарю-інтерну обсягу роботи відповідно до програми підготовки

 • проходження військової служби чоловіком (дружиною, в тому числі за контрактом) у військових формуваннях та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування бази стажування лікарів-інтернів

Зміна бази стажування лікарів-інтернів відбувається у разі наявності вакантних місць на базах стажування лікарів-інтернів.


Нагадуємо, нещодавно Уряд ухвалив рішення щодо залучення до надання медичної допомоги студентів, лікарів-інтернів, лікарів без атестації, фармацевтів тощо.


Джерело: МОЗ України

P.S.: Перелік наших послуг ось тут!

549 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page