top of page
  • Фото автораМедиторія

Нові пакети у Програмі медичних гарантій: що нас чекає?

До Програми медичних гарантій включено новий пакет «Комплексна реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах». Законтрактуватися на нього лікарні можуть від 1 листопада до 31 грудня цього року. Зміни до Постанови №410 були ухвалені Урядом.


Завдяки цьому в українських медзакладах застосовуватиметься європейський підхід в реабілітації, коли мультидисциплінарна команда фахівців комплексно працюватиме з пацієнтом протягом якнайменш 3-х годин.


Постанова передбачає збільшення тарифу на реабілітацію у стаціонарних умовах – до 33 000 грн. Нині держава перераховує за реабілітацію кожного пацієнта 10 500 грн.


Також до Програми медичних гарантій додано новий пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Цей пакет дозволить збільшити капітаційну ставку для сімейних лікарів, які мають відповідну освіту, яка підтверджує їхню можливість здійснювати ранню діагностику та надавати базову психологічну допомогу кожному, хто цього потребує.


Сімейний лікар зможе проводити оцінку психічного стану дорослих і дітей, надаватиме медичну та психологічну допомогу пацієнтам із розладами, займатиметься проведенням фармакологічних і психосоціальних втручань у т. ч. короткострокової психологічної допомоги. Також він зможе проводити міжособистісну терапію, когнітивно-поведінкову терапію та консультування за методом розв’язання проблем.

У випадку, якщо пацієнту потрібна більш спеціалізована психологічна допомога, сімейний лікар буде скеровувати його до профільних фахівців у відділення психологічної реабілітації та у спеціалізовані психіатричні відділення.

Укласти контракт із Нацслужбою здоров’я на пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги» зможуть медзаклади, в яких сімейні лікарі мають відповідний рівень підготовки за сертифікованим курсом!Джерело: МОЗ України


408 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page