top of page
  • Фото автораМедиторія

Хто такі капелани та навіщо вони будуть працювати в лікарнях?

У провідних країнах світу посада капелана прирівняна до посади лікаря та психолога. Він є повноправним членом мультидисциплінарної команди медичного закладу.


До Національного класифікатора медичних інтервенцій НК 026:2021 включено такий вид втручання з підтримки пацієнтів, як духовна опіка, що є невіддільною складовою паліативної допомоги відповідно до Порядку надання паліативної допомоги, затвердженого наказом МОЗ України від 04.06.2020 року № 1308.


Капелани – це професіонали з вищою богословською освітою, які пройшли післядипломну клінічну підготовку та уповноважені здійснювати капеланську діяльність у закладах охорони здоров’я. Капеланська опіка поширюється не лише на пацієнтів, а також на членів їх сімей та медичних працівників. Капеланські служби формуються із обов'язковим дотриманням принципу міжконфесійності, а капеланські послуги пропонуються виключно на добровільній основі.


Минулого року професію «капелан в охороні здоров’я» було внесено до Класифікатора професій ДК 003:2010. А наказом МОЗ України від 30.09.2022 № 1782 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 жовтня 2002 року № 385» посаду «капелан в охороні здоров’я» було включено до розділу «Професіонали з вищою немедичною освітою з психологічної допомоги та духовної опіки у сфері охорони здоров’я» Переліку посад професіоналів із вищою немедичною освітою.


До роботи на посаді «капелан в охороні здоров’я» допускаються особи, які здобули вищу освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю «Богослов’я» або вищу духовну освіту еквівалентного рівня, із умовою до 1 січня 2026 року пройти спеціалізацію за фахом «Клінічне душпастирство».Джерело: МОЗ України


149 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page